IP Video Sistemleri

İnternet teknolojilerinin gelişmesiyle hızla yayılan IP (Internet Protocol) kamera sistemleri konusunda müşteri ihtiyaçlarını karşılayan ASPEK TEKNOLOJİ bu alanda da tecrübesiyle öne çıkıyor.

IP sistemlerin analog sistemlerden temel farkı, kameralardan gelen görüntünün analog değil, dijital olarak bilgisayar ağ bağlantısı üzerinden transfer edilmesi. Bu dijital görüntü, ağ video kaydedicileri (NVR) tarafından sunucularda saklanıyor. İnternet üzerinden bu sunucuya ulaşabilen tüm bilgisayarlardan ya da telefon gibi mobil cihazlardan görüntüleri izlemek mümkündür.

ASPEK TEKNOLOJİ, varolan birikimiyle; IP sistemlerinin beraberinde getirdiği bant genişliği, ağ altyapısı gibi gereksinimleri en etkili şekilde karşılayarak, müşterilerinin uzun yıllar kullanacağı sistemler kuruyor. Bunun yanı sıra, IP kameralarda bulunan çeşitli video sıkıştırma tekniklerinin nerede ve nasıl kullanılması gerektiği konusunda müşterilerini eğitiyor. Verdiği eğitimlerle güvenlik sisteminde ve bilgisayar ağlarında oluşabilecek sorunların önüne geçiyor.

Analog sistemlerde olduğu gibi IP sistemlerde de tüm kameralara hızla ulaşmak çok önemlidir. Kullandığımız bazı ürünler  hem analog hem de IP kayıt sistemlerine tek bir arayüzden bağlanma imkanı veriyor.. Bu ürünlerde  bulunan sanal matriks özelliği ve  kamera kontrol cihazlarıyla olan entegrasyonu, kullanıcılara analog ya da IP her türlü kamerayı kontrol etme imkanı verir. Böylece müşterilerinin halihazırdaki analog yatırımlarını koruyup, IP sistemlere geçiş yapmalarına olanak veriyor. Ayrıca Seyap’’in sunduğu ağ video kaydedicileri (NVR) uzun testlerden geçmiş, hataya dayanıklı sistemlerdir ve videonun güvenle saklanmasına olanak veriyorlar.

Teklif Al

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile irtibat sağlayabilirsiniz.